ZUZANNA I BEZROZUMNY CWANIAK

KOAN

ZUZANNA I BEZROZUMNY CWANIAK – KOAN

Zuzanna przejrzała Internet. Algorytm podesłał jej reklamy. Algorytm – ten bezrozumny cwaniak, który uzyskuje nad nami przewagę i wie wszystko na temat tego o czym nawet my sami nie wiemy. Algorytm, ten męski umysł zamknięty w ciągach kodów, ten nieempatyczny sknera skupiony na statystycznej skrupulatności. Algorytm – profesjonalny złodziej czasu, tożsamości i ludzkiej wolności – rozpoznał przecież, że kliknęła nieopatrzenie na ikonkę jakiegoś szkolenia o rozwoju osobistym, energii i motywacji. I sypnęła się lawina:

„Jak być bardziej otwartym? Jak lepiej się prezentować? Jak poprowadzić skuteczny, zabawny i aktywny miting przez Internet? Jak być bardziej asertywnym? Jak stać się twórczym i otwartym na ludzi? Jak zarabiać więcej bez wysiłku? Jak wzmacniać siłę, pewność siebie, asertywność, moc osobistą, stanowczość i zdecydowanie? Jak być zdeterminowanym do osiągania osobistych celów? Jak tworzyć potęgę myśli, energię i szczęście oraz pozytywną motywację? Jak się wewnętrznie zmotywować opierając na osobistych zasobach? Jak zbudować osobistą markę opartą na sile, aktywności, zasobności oraz naturalnej motywacji w oparciu o flow?

Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa i żyć szczęśliwie. Ogarnij swoje szczęście i dobrobyt! Nigdy nie jest za późno, aby zrealizować marzenia! Duchowy i energetyczny rozwój w prostych ćwiczeniach do wykonania w domu. Joga dla początkujących.”

A nawet:

„Miło, tanio i bezpiecznie w biznesie. Przeorganizuj swój czas pracy i bądź zmotywowany. Techniki relaksacyjne w pracy zdalnej. Jak zarobiłem pierwszy milion sprzedając warzywa? Skuteczny poradnik. Jak zarobić na pisaniu i drukowaniu własnej książki? Jak być oszczędnym skutecznie?”

Zuzanna uśmiechnęła się. Miała poczucie, że uśmiecha do wszystkich autorów i uczestników tych szkoleń a nawet do bezdusznego algorytmu i do tych wszystkich marketingowców, którzy doradzają niezliczonym trenerom, szkoleniowcom, wykładowcom i raz jeszcze uśmiechnęła się do twórców algorytmu.

I powiedziała, w myślach do siebie a w zasadzie do nich: życzę wam powiedzenia. Niech wasze porady dotrą do tych, którzy na nie czekają. Niech uspokoją tych, którzy czują się słabi, biedni i niezmotywowani. Niech poruszą tych, którzy czują się nudni i nieatrakcyjni.

A jeśli wam się nie powiedzie tym razem. Nie ustawajcie. Uwierzcie we własną kreatywność, której chcecie nauczyć innych i stwórzcie nowy, atrakcyjniejszy projekt a przynajmniej tytuł mniej banalny.

Tego wam życzę. Nie ustawajcie! Bądźcie co najmniej tak kreatywni jak sądzicie, że inni być mogą!


Zamów najnowszą książkę!

Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i odnaleźć drogę do szczęścia - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.