ZUZANNA I BEZROZUMNY CWANIAK

KOAN

ZUZANNA I BEZROZUMNY CWANIAK – KOAN

Zuzanna przejrzała Internet. Algorytm podesłał jej reklamy. Algorytm – ten bezrozumny cwaniak, który uzyskuje nad nami przewagę i wie wszystko na temat tego o czym nawet my sami nie wiemy. Algorytm, ten męski umysł zamknięty w ciągach kodów, ten nieempatyczny sknera skupiony na statystycznej skrupulatności. Algorytm – profesjonalny złodziej czasu, tożsamości i ludzkiej wolności – rozpoznał przecież, że kliknęła nieopatrzenie na ikonkę jakiegoś szkolenia o rozwoju osobistym, energii i motywacji. I sypnęła się lawina:

„Jak być bardziej otwartym? Jak lepiej się prezentować? Jak poprowadzić skuteczny, zabawny i aktywny miting przez Internet? Jak być bardziej asertywnym? Jak stać się twórczym i otwartym na ludzi? Jak zarabiać więcej bez wysiłku? Jak wzmacniać siłę, pewność siebie, asertywność, moc osobistą, stanowczość i zdecydowanie? Jak być zdeterminowanym do osiągania osobistych celów? Jak tworzyć potęgę myśli, energię i szczęście oraz pozytywną motywację? Jak się wewnętrznie zmotywować opierając na osobistych zasobach? Jak zbudować osobistą markę opartą na sile, aktywności, zasobności oraz naturalnej motywacji w oparciu o flow?

Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa i żyć szczęśliwie. Ogarnij swoje szczęście i dobrobyt! Nigdy nie jest za późno, aby zrealizować marzenia! Duchowy i energetyczny rozwój w prostych ćwiczeniach do wykonania w domu. Joga dla początkujących.”

A nawet:

„Miło, tanio i bezpiecznie w biznesie. Przeorganizuj swój czas pracy i bądź zmotywowany. Techniki relaksacyjne w pracy zdalnej. Jak zarobiłem pierwszy milion sprzedając warzywa? Skuteczny poradnik. Jak zarobić na pisaniu i drukowaniu własnej książki? Jak być oszczędnym skutecznie?”

Zuzanna uśmiechnęła się. Miała poczucie, że uśmiecha do wszystkich autorów i uczestników tych szkoleń a nawet do bezdusznego algorytmu i do tych wszystkich marketingowców, którzy doradzają niezliczonym trenerom, szkoleniowcom, wykładowcom i raz jeszcze uśmiechnęła się do twórców algorytmu.

I powiedziała, w myślach do siebie a w zasadzie do nich: życzę wam powiedzenia. Niech wasze porady dotrą do tych, którzy na nie czekają. Niech uspokoją tych, którzy czują się słabi, biedni i niezmotywowani. Niech poruszą tych, którzy czują się nudni i nieatrakcyjni.

A jeśli wam się nie powiedzie tym razem. Nie ustawajcie. Uwierzcie we własną kreatywność, której chcecie nauczyć innych i stwórzcie nowy, atrakcyjniejszy projekt a przynajmniej tytuł mniej banalny.

Tego wam życzę. Nie ustawajcie! Bądźcie co najmniej tak kreatywni jak sądzicie, że inni być mogą!


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.