Zuzanna i wskazówki dla duszy

21. Zuzanna spotyka siebie samą

Zuzanna i wskazówki dla duszy

21. Zuzanna spotyka siebie samą

W wielu kulturach – od Tybetu po starożytny Egipt – istniały szczegółowe instrukcje dla duszy, która uwalniała się od ciała – zarówno na skutek śmierci jak i w wyniku zwykłego, conocnego snu. Ważne, żeby dusza nie traciła orientacji i rozumiała, że podróżuje.

U nas nie ma tego typu porad, choć przecież śnimy i…umieramy – pomyślała Zuzanna. A jaką ja miałbym poradę albo wskazówkę dla swojej duszy, tak na wszelki wypadek? Ponoć we śnie można się zagubić i krążyć tak pomiędzy światami a co dopiero po śmierci. – Zaśmiała się, choć był to raczej śmiech refleksji niż żartu lub ironii.

Egipt, Papirusy, Królewskość

Jaką wskazówkę zostawić własnej duszy, żeby trafiła do domu? I gdzie jest dom? Może ona czasami wcale nie chce wracać do jakiegoś nieciekawego miejsca, do ciała nadgryzionego zębem czasu albo jakiejś niewyraźnej, skwaszonej sytuacji?

Po co wracać? – Myśli dusza i trudno jej się dziwić, więc jaką wskazówkę jej dać?

A może jest odwrotnie? To raczej dusza udziela nam wskazówek, których nie słyszymy?


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.