Zuzanna i zmarnowane kariery

21. Zuzanna spotyka siebie samą

Zuzanna i zmarnowane kariery

21. Zuzanna spotyka siebie samą

– Trzeba mieć sporo szczęścia, żeby zostać znanym aktorem albo reżyserem. – Stwierdziła Monika oglądając zwiastuny nowych filmów.

– Ale też niektórzy mają pecha. Taki Johny Depp albo Kevin Spacy czy Roman Polański. Wykopali ich z kilku świetnych filmów. Słusznie czy nie, to jednak dla aktorów w kwiecie wieku musi być cios. Nie mówiąc o Polańskim, który ma 87 lat i wciąż ciągnie się za nim sprawa o gwałt z 1977 roku. Pewnie już nie nakręci żadnego filmu a to świetny reżyser i znakomite filmy zrobił. – Zastanowiła się Zuzanna.

Strefa Vip, Czerwony Dywan, Uroczystość, Celebryci

– Może to nie pech tylko konsekwencja. Depp ponoć bił tę swoją Amber a Polański i Spacy byli gwałcicielami. – Stwierdziła Monika.

– Więc gdyby Polański został skazany, powiedzmy na bardzo, bardzo surowy wyrok 25 lat więzienia w 1977 roku to wyszedłby w najgorszym przypadku, gdyby nie dostał przedterminowego zwolnienia i tak dalej, najpóźniej w 2002, czyli prawie od 20 lat były wolny. Facet, który z zazdrości zabił swoją żonę Zuzannę Leśniak, moją imienniczkę z resztą, i Andrzeja Zauchę, znanego piosenkarza, jest od lat wolny, zmienił nazwisko i ponoć pracuje dla telewizji. Pisze scenariusze. Zabił z zimną krwią dwie osoby. Odsiedział swoje i sobie żyje.

– I co chcesz przez powiedzieć? – Monika przyjrzała się jej uważnie.

Czerwony Dywan, Schody, Seksowny, Kobieta, Bardzo, Szyk

– Że łaska pańska na pstrym koniu jeździ – zaśmiała się Zuzanna. – Że świat nie jest sprawiedliwy i tak szybko jak wywindowuje Deppów i Polańskich na same szczyty, tak samo szybko i okrutnie się od nich odwraca. A teraz nastały czasy medialnego linczu. Polańskiego i Cosby’ego wyrzucono z Akademii Oscarowej. A przecież Oscary dostawali nie za swoje wyczyny seksualne, ale za osiągnięcia artystyczne. Balzac i Mozart też nie byli ideałami.

– Kolejne kobiety oskarżają Polańskiego a skrzywdzonych przez Cosby’ego jest cały tłum. Tu raczej nie ma wątpliwości. To byli bezkarni goście. – Monika wyklikała kilka informacji.

Czarno Biały, Przeszłości, On I Ona, Rozstanie, Koniec

– No więc jedną rzeczą jest zostać znanym aktorem, jak powiedziałaś, a drugą umieć z tej kariery zrobić dobry użytek i…nie zmarnować sobie i innym życia – westchnęła Zuzanna.

– I to ma być pointa? – Monika wzruszyła ramionami.

– Kiedy przyglądamy się cudzemu życiu to łatwo jest je oceniać. Tak naprawdę nic nie wiemy ani o tych facetach ani o tych kobietach. Na przykład daleko mi do celebrytki ale mój były, i wciąż legalny mąż, Zygmunt – Zuzanna znów westchnęła – też może opowiadać o mnie potworne rzeczy. Jego opinia o naszym małżeństwie i moja, to dwie różne historie.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.