Zuzanna - jak być szczęśliwą?

21. Zuzanna spotyka siebie samą

Zuzanna – jak być szczęśliwą?

21. Zuzanna spotyka siebie samą

– No więc jak być szczęśliwą? – Spytała Monika. – Tyle czytasz, tyle wesz. Jak być szczęśliwą? No jak?

– Może trzeba ubierać się na zielono jak pewna starsza pani z Brooklynu, niejaka Elizabeth Sweetheart – odpowiedziała Zuzanna.

Pochlebca, Sok, Pić, Żywności, Wegetariański, Wegańskie

– I to wystarczy? Na zielono? – Zdziwiła się Monika.

– Najwyraźniej nie, dlatego Zielona Dama z Brooklyny maluje włosy, paznokcie, powieki na zielono i używa tylko jasnozielonych, limonkowych przedmiotów. Meble, szampony, mydełka, suknie, łyżki, okulary – wszystko jasno zielone. Szafki, klapy sedesowe i poduszki – jasnozielone.

– I to wystarczyło do szczęścia? – Powtórzyła.

– Chyba tak, gdy z pani Elizabeth twierdzi, że jest szczęśliwa i mało tego – inspiruje tysiące ludzi.

closed green wooden window

– Więc jednak, to takie proste. – Monika zmarszczyła czoło i przymrużyła oczy. –  Ale, ale – dlaczego ty w takim razie nie malujesz włosów i paznokci na zielono? Nie masz zielonych poduszek ani mydełek Zuzanno? – Spytała udając, że pyta całkiem serio.

Bez Szwu, Dachówka, Tle, Streszczenie, Deseń, Wzór

– Może dlatego, że jest jeszcze Sam Cox, czyli Mr Doodle. Facet, który maluje wszystko we wzroki. Najczęściej są to czarno-białe twarze, emotikony, szlaczki. Jedne przy drugich. Buźka obok buźki. Mr Doodle podobnie jak dama z Brooklynu wszystko, konsekwentnie maluje w jeden sposób, we wzroki – ubrania, meble, ściany, fotele i też twierdzi, że jest szczęśliwy. Widzisz – stwierdziła Zuzanna z kamienną twarzą – nie mogę się zdecydować co mnie bardziej uszczęśliwi – limonkowa zieleń czy biało-czarne wzorki?


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.