związek

koan

Związek – koan dla Waldka

Przytrzymał się czekanem, podciągnął i wbił hak powyżej kostki, którą osadził w szczelinie chwilę temu. Wspinał się pierwszy. Poniżej, na linie zwisał jego syn. Zamontował asekurację, mały zacisk, który wyhamowałby linę w razie upadku. Przełożył linkę przez zacisk i umocował pod kolejnym hakiem. Lina, kostka, hak. Hak, kostka, lina.

Zapiął się w karabinku, przyciągnął do ściany i obserwował jak jego chłopak dziarsko wspina się ku górze. W tej samej chwili hak nad nim strzelił i wyleciał w powietrze jak pocisk, potem kolejny i dwa następne. Zablokował asekurację, ale było już za późno. Płytka asekuracyjna wyrwała się ze szczeliny i spadła wraz z hakiem. Uwolniona linka mocno szarpnęła w dół. Wtedy zrozumiał, że obaj związani jedną liną nie mają szans. Spadali. Do ziemi było jakieś 30 metrów. Wiedział, że żaden z nich nie przeżyje.

Obudził się zlany potem. Przetarł oczy. Przyśnił mu się zły sen. Wstał z łózka. Wszedł do sypialni syna. Chłopak mocno spał.

– Jak mam ciebie uchronić przed upadkiem, synku? – Powiedział szeptem.

Niespodziewanie syn otworzył oczy i zupełnie przytomnym głosem powiedział:

– i siebie ojcze.

__________________________________________________________

inne koany

starsze koany

__________________________________________________________

zapraszamy do naszej księgarni

oraz na stronę Instytutu Kognitywistyki

zapraszamy na spotkanie autorskie we WROCŁAWIU


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.