11. znawcy medycyny

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

11. Znawcy medycyny

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Tyle osób zna się na medycynie choć nigdy nie studiowali nauk medycznych ani biologicznych, ani farmaceutycznych. Wrodzone zdolności? Przy rodzinnym stole ileż to opowieści, porad, argumentów, dyskusji. No to proszę. Oto fragment medycznego opisu.

Ciśnieniomierz, Zdrowie, Tętno, Ciśnienie Krwi, Wyboru

„Torebka niepogrubiona. Zróżnicowanie korowo-rdzeniowe dobrze wyrażone. Echogeniczność kory podwyższona, rdzeń hiperechogenny. Na granicy korowo-rdzeniowej hipoechogenne pasmo. Miąższ niejednorodny, drobnoziarnisty. Miedniczki nerkowe 1 mm, bez poszerzenia zachyłków, bez osadu, złogów, kamieni, mineralizacji okołomiedniczkowych. Tłuszcz zatok nerek i zaotrzewnowy normoechogenny. Nadnercza o elipsoidalnym kształcie, grubości prawe – ok. 3 mm, miernie niejednorodne, drobnoziarniste, hipoechogenne. Śledziona miernie niejednorodna, umiarkowanie echogenna, drobnoziarnista. Trzustka w lewym płacie hipoechogenna do otaczającej tkanki lacznej, niejednorodna, grubości ok. 7 mm, powiększona, o miernie nieregularnej, wyraźnej krawędzi. Bez w zmożenia echogenicznosci okolicznej tkanki lacznej. Przewód trzustkowy 2,2 mm”.

Termometr, Leki, Tabletki, Medycyna, Wyleczyć, Apteka

No to proszę to przekazać mamie, specjalistce od wszystkiego zdrowotnego, rodzinnej doradczyni medycznej; szwagrowi, który „zjadł na tym zęby” zwłaszcza, gdy wypije ćwiartkę na czczo lub hipochondrycznej cioci, która rozpoznaje choroby po kolorze skóry. Pacjent zdrowy czy chory? Wymaga leczenia czy nie? A jeśli – to jakiego? No i co to za pacjent?

Twój, nieunikający sarkazmu, kot Fredek


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.