12. Coś

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

12. Coś

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

I co tam? Co tam znowu? Zawsze coś będzie. Zawsze. Ceny gazu. Nieżyt żołądka. Nieszczelne okno w kuchni. Pęknięty dzbanek z miśnieńskiej porcelany. Szef, ach ten szef. Wredna sąsiadka spod czwórki. Ząb. Śnieg. Deszcz. Zwiędłe storczyki. Zawsze będzie coś.

Szkło, Kieliszek Do Szampana, Rozbite Szkło, Odłamki

Dodaj do tego wszystkie sprawy, na które nie masz wypływu, lecz i tak cię absorbują, denerwują, zajmują jakby były tak ważne, jak ten porcelanowy dzbanek, prezent od cioci z Olkusza. I jeszcze poseł H. i posłanka G., wypowiedź ministra N. i reakcja wiceministra P. I te banki, i jeszcze rura z gazem na dnie Bałtyku, i wypowiedź piosenkarki o szczepieniach.

Maska, Złamany, Ścieśniać, Złoto, Czarny, Drewno

No więc daj spokój. Napij się dobrej herbaty. A potem powtórz spokojnie: „zawsze będzie coś, ale ja od dziś te <<cosie>> mam w nosie. Żyję swoim życiem”.

Głupie? Może i głupie. Spróbuj a zobaczysz, że zadziała. I dodaj jeszcze: „Potrafię każdą sekundę wycisnąć dla życia jak cytrynę do herbaty”.

Twój kot Szymon

ps. Co to znaczy „żyć swoim życiem?”


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.