13. Zombies

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

13. Zombies

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Co sezon filmy o zombies. Okropne. Nie lubię. Żywe trupy. To w zasadzie nie trupy – tylko demoniczne, krwiożercze, potwory pozbawione ludzkiej empatii.

Czyli zombies to taki człowiek, któremu odjęto idylliczną aureolę. Został bezduszny drapieżnik. Pomyśl o tych wszystkich złych ludziach krzywdzących zwierzęta w niezliczonych rzeźniach, fermach, laboratoriach. Przecież nikt o nich nie powie „źli ludzie.” Wykonują swój zawód. A ludzie, którzy inwigilują, szantażują, torturują, mordują innych ludzi? Nie mówię o przestępcach. To inna spawa. Niektórzy jednak robią krzywdę innym istotom zawodowo w imię różnych racji, demokracji, deklaracji, konstytucji.

Wojna, Wojna Nuklearna, Bardziej Czerwony, Stadnina

No, to już wiesz co to znaczy być zombie. To rodzaj trepanacji umysłu, z którego usuwa się cząstkę zakłócającą spokój laborantowi, który testuje szampon na bezbronnym króliku. Usuwa wątpliwości z umysłu psychologa, który odrywa małe makaki od matek by zbadać ich poziom stresu. Usypia rolnika, który przetrzymuje cielaki w plastikowych boksach by po trzech miesiącach od urodzenia sprzedać je na rzeź.

Łydka, Krowa, Brown, Brązowy Cielę, Pastwisko, Łąka

Nie pozwól sobie na tego rodzaju trepanacje, amputacje, lobotomie. A jeśli, twoje otoczenie zdążyło ci już coś tam wyciąć, przyblokować, zatruć…co być może grozić utrupieniem – to najrychlej się zregeneruj, zresocjalizuj, zrehabilituj.

Nie ma na co czekać. Los zombies jest okropny i w zasadzie z góry przesądzony.  

Twój kot Heniek  


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.