16. Zabijanie czasu

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

16. Zabijanie czasu

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Nie pozwól dniom mijać bezsensownie i bezproduktywnie. Nigdy nie zabijaj czasu. Żadnego czekania na piąteczek, piątuś, piątunio, bo to oznacza, że od poniedziałku do piątku męczysz się, nudzisz, ledwie wytrzymujesz, zaciskasz zęby, marnujesz życie.

Upragnione wyczekiwanie na piątek po całym tygodniu presji to często po prostu chęć odreagowania przymusu odczuwanego przez pięć dni – przymusu niechcianego życia, nielubianej pracy, uciążliwych obowiązków, niechcianych powinności.

Kalendarz, Kalendarz Ścienny, Dni, Data, Rok, Spotkanie

Pewnie nikt ci dotąd nie powiedział, że nie znasz dni, które jeszcze są przed tobą. Zatem wszystkie dnie, które tracisz zabijając czas, to dni bezpowrotnie zgubione, nie da się ich odzyskać, nigdy. To smutne samobójstwo na raty.

Stickies, Post-It, Notatka, Biznes, Kariera

Możesz jedynie zacząć żyć ciesząc się każdą nową, darowaną od losu, chwilą. Nie ma innego sposobu.

Jak? No przecież u licha od tylu dni o tym mówię.

Twój Kot Marianek


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.