17. Prawdziwe imię

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

17. Prawdziwe imię

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Prawdziwe imię jest twoim znakiem duszy, czy też, żeby rzecz ująć przystępniej dla osób zanurzonych w racjonalnościach – znakiem charakteru. Istnieją legendy, opowieści dawnych ludów, które przestrzegają, że prawdziwego imienia nie wolno nikomu wyjawić pochopnie, gdyż imię oznacza władzę nad naturą danej osoby.

Ja, kot, jak widzisz nigdy nie wyjawiam swego prawdziwego imienia. Same pseudonimy. Nie to, żeby nie ufał otoczeniu, czy nie wierzył w dobrych ludzi. Nie ufam raczej naturze ludzkiej. Lubi ona sekrety, gdyż poszukuje prawdy, ale prawda odkryta, zanim stanie się użyteczna częściej zabija niż leczy. Ludzkie odkrycia nierzadko najpierw stawały się narzędziami agresji zanim nauczono się robić z nich lekarstwa. Natomiast lekarstwa powstawały często żeby uzdrawiać to, co wcześniej stało się chorobą z winy ludzi.

Twój kot Bazyli


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.