19. Jak nakarmić kurczaka?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

19. Jak nakarmić kurczaka?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Jak nakarmić kurczaka, jeśli jesteś listem? Powiedzmy, że lis postanawia prowadzić fermę kurczaków. I co dalej? Poprzestanie na wyłapywaniu pojedynczych sztuk czy też pewnej nocy zadusić wszystkie? Instynkt.

A teraz wyobraź sobie, że lis postanawia założyć schronisko dla kurczaków, gdyż zdecydował się być nie tylko weganinem, ale altruistą. Niemożliwe. Prawda, że niemożliwe? Sarna, owszem, w to bym uwierzył, że sarna troskliwie zajmie się kurczakami, ale lis? Podobnie kot. Czy kot mógłby hodować na przykład kanarki albo papużki, zwłaszcza takie śliczne, małe, zieloniutkie, świergotliwe, tłuste?

Pisklę, Mały, Ptak, Kurczak, Natura, Gospodarstwa

Wiem, wiem – są filmiki, z kotkami które bawią się z żółtymi kurczakami i kaczuszkami. Słodziutkie. Niewinne. Idylliczne. Nie wiemy jednak jak zabawa się kończy.

No dobrze, ale w takim razie czy, ty, tak ty, czy jesteś lisem czy sarną? A może lisem, który postanowił być altruistą i opiekunem kurnika? A może po prostu lisem. Ostre ząbki, polowania i walka o przeżycie? A może sarną, której ratunkiem są węch, słuch i szybkość? Natura…czy natura cię determinuje?

Twój kot Wacław


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.