23. Jak nie przejmować się wypowiedziami pani P.?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

23. Jak nie przejmować się wypowiedziami pani P.?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika 

***

Jak nie przejmować się wypowiedziami pani P. oraz sąsiada spod ósemki oraz cioci Malwiny z domu Różalska, ani babci Zofii, ani kolegi z pracy – Mariusza M., ani kierownika działu wdrożeń i projektów BBQ, ani ministra Środowiska Podwodnego i Rozstajów Dróg Lądowych, ani posłanki J.J., ani nawet ironicznego trolla, który nudzi się, więc trolluje co mu tam algorytm podrzuci?

Robić Pranie Mózgu, Program, Maska, Propaganda, Matryca

Bądź jak kot. Lub tych, którzy dobrze cię traktują, zachowując rzecz jasna konieczną ostrożność. Graj w gry, w które wygrywasz, na przykład żałosne miauczenie na ogół się sprawdza. Od reszty spokojnie, bezobjawowo izoluj się, chroń się w swoim azylu, długo śpij potem znów lubianym okazuj lubienie.

Wypowiedzi tych różnych tych…ani ich wrzaski, ani kłótnie, ani pretensje, ani zarzuty, ani oceny – nie są o tobie. No przecież. Co wiedzą o tobie pani P., sąsiadka spod ósemki, ciocia Malwina z domu Różalska a nawet babcia Zofia, nie mówiąc o całej reszcie? No co oni wiedzą? Co mogą ci wrzucić na plecy, jeśli to wszystko w gruncie rzeczy nie o tobie jest i nie do ciebie? Tak tylko sobie ględzą i pier*lą, bo tacy już są.

Twój kot Gaweł   


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.