28. Jak zgubić drogę?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

28. Jak zgubić drogę?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Jak zgubić drogę? I po co? Przecież droga, kierunek, cel, dążenie są takie ważne i przede wszystkim sukcesy. Każdy ci to powie – cel, miara, rezultaty, do przodu, działaj!

Jogging, Uruchomić, Sport, Biec Truchtem, Sportowy

Nic z tych rzeczy. Droga wywiera na ciebie presję i tylko cię ogranicza. No, to teraz po licencjacie magisterka. Magisterka? Stać cię na doktorat i oczywiście na awans. Mieszkanko? Ładne, ale małe. Mąż mówi o domu, żona chciałaby ogródek. Samochód. Przydałby się nowy, oszczędniejszy no i bardziej prestiżowy. Dziecko w najlepszym liceum a najlepiej w płatnym, dwujęzykowym, trzyjęzykowym. Znasz to.

Latarnia Morska, Gwiaździste Niebo, Wszechświat

Nic z tych rzeczy. Presja, presja, presja, presja i jeszcze więcej presji. Kontroler i komornik mieszkają w twojej głowie. Więc jak zgubić drogę? Przestań patrzeć za siebie. Wytrzymaj tak kilometr, dwa a potem po prostu idź przed siebie. Po prostu przestań patrzeć za plecy.

Twój kot Tomaszek


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.