29. Jak naprawić okulary?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

29. Jak naprawić okulary?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Znałem kiedyś pewnego szewca, któremu pękły okulary. Nic bez nich nie widział. A szewcem był wyśmienitym. Miał huk roboty. Naprawy i buty szyte na miarę. Szkła były dobre, ale oprawka do niczego. Skleił ją klejem do butów i obwiązał na środku rzemieniem. Nie miał czasu, żeby pojechać do optyka a musiałby jechać z dwoma przesiadkami.

Szewc, Średniowiecze, Skórzany, Norymberga, Warsztat

Pewnego dnia, jedna z klientek zauważyła, naprawione rzemieniem oprawki. Genialne, orzekła, a była designerką, infuencerką i celebrytką zarazem. Genialne! Następnego dnia przyniosła dwie, może trzy stare oprawki i poprosiła o przybranie ich rzemieniami. Szewc wahał się, wahał, ale w końcu zgodził a infuencerka rozpropagowała nową modę oczywiście sobie przypisują rewelacyjny pomysł, co tam pomysł, designerski trend w optyce.

Naprawa Obuwia, Szewc, Przycinanie Набойки

Szewc trochę zarobił przy okazji – produkując oprawki na zamówienie obrotnej kobiety, ale nazbyt był przywiązany do butów, żeby całkiem zmienić profesję i w końcu zarzucił produkcję oprawek.

Pointa? Jest tu wniosków bez liku.

Twój kot Arek


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.