31. Jak poradzić sobie z nielojalnością?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

31. Jak poradzić sobie z nielojalnością?

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Człowiek lojalny i wierny to skarb. Skarb i rzadkość. Pamiętaj ludzie to nie psy. Psy to niemal zawsze wierni przyjaciele ludzi choćby były źle traktowane. W przypadku psów stulecia udomawiania przez was, ludzi, sprawiły, że stały się istotami podporządkowanymi i wiernymi. Nieliczne ataki agresji psów to niemal zawsze wina ludzi. Inaczej z kotami. Mamy równie dobre zdolności adaptacyjne co psy, ale zachowaliśmy autonomię. Jak? Tajemnica.

Ludzie, Ulica, Pieszy, Miasto, Czarny I Biały

Z wami, ludźmi – jeszcze inaczej. Człowiek lojalny i wierny to skarb. Skarb i rzadkość. Większość oszukuje, zdradza, kłamie, manipuluje, prowadzi gierki, mota, kręci, łże. Zatem uznaj to za normę. Egoizm ludzki to norma. Dlatego człowiek lojalny i wierny to skarb. Jeśli takiego spotkasz, trzymaj się go, szanuj, odwzajemniaj, doceniaj – bo to skarb, klejnot, unikat. Dzięki relacji z kimś takim ty również rozkwitniesz.

Twój kot Irek

Ps. No i nielojalnym nigdy nie dawaj drugiej szansy, bo druga szansa to drugi strzał, gdy pierwszym nie trafiłeś w serce wampira. W każdym razie sprawdź czy w magazynku masz srebrne, poświęcone kule?  


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.