8. Dwie strategie

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

8. Dwie strategie

Nieoczywiste myśli kota Ludwika

***

Chłopiec, Facet, Ludzie, Osoba, Mężczyzna, Dorosły

Są dwa rodzaje postaw. Ktoś czeka w kolejce na egzamin do ostatniej chwili. Odwleka nieuchronny moment, kiedy trzeba będzie wejść i zdać albo nie zdać. Ile to nerwów napiętych jak struny. Druga metoda to „wchodzę pierwszy”.

Kiedy popatrzysz na kocie mioty to bywają kocięta, które od razu wychodzą z koszyka, aby odważnie zwiedzać świat i te, które wychodzą ostanie, chowając się za innymi nieufnie robią pierwsze kroki w nowym terytorium.

Kocięta, Zwierzę Domowe, Koty, Zwierząt, Futro, Kitty

Wśród żyjących w dzikości kotów ani jedna, ani druga postawa nie zwiększa szans na przeżycie. Podobnie jest z ludźmi. Tak wśród ludzi jaki i wśród kotów najważniejsza jest elastyczność. Czasem lepiej być z boku, czasem trzeba zaatakować. Sztuka polega na tym żebym rozróżnić oba momenty i obie strategie – kiedy, którą zastosować.

Twój kot Szymuś


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.