Bajka o chłopcu, który stał się mężczyzną

Bajki kota Ludwika

Bajka o chłopcu, który stał się mężczyzną

Bajki kota Ludwika

***

– Pewien chłopiec – zaczął swoją opowieść kot Ludwik – dorósł i stał się mężczyzną.   

– I co było dalej? – Zaciekawił się Janusz.

– Nic szczególnego. Wiódł dość przewidywalne życie, podobnie jak inni. Ani nie był specjalnie szczęśliwy ani specjalnie nieszczęśliwy.

Portret, Ludzie, Ciemność, Sztuka, Czarny I Biały

– No i jaki morał z tej bajki? – Spytał Janusz.

– Większość dzieci dorasta nie zastanawiając się po co i do czego mają dorosnąć. – Stwierdził kot. – Już mogą sięgnąć wazon z wysokiej pułki i legalnie kupić alkohol. Już potrafią zarobić jakiś grosz i zaplanować wydatki tak, że starcza im do pierwszego, ale nadal nie odpowiedzieli sobie na pytanie po co to wszystko?

 – No i jaki morał z tej bajki? – Janusz powtórzył.

– Gdy ten chłopiec, który dorósł – w końcu zadał sobie pytanie „po co to wszystko” doszedł do wniosku, że nie wie po co, ale z pewnością „to wszystko” co robił codziennie, nie było tym, co chciał robić. Nie wiedział jednak co w zamian.

Pociąg, Wagon, Ludzie, Tłum, Stopy, Metro

– I co było dalej? – Janusz znów spytał.

– Nic szczególnego. – Kot również się powtórzył. – Dalej wiódł dość przewidywalne życie, podobnie jak inni. Ani nie był specjalnie szczęśliwy ani specjalnie nieszczęśliwy. Czasem tylko budził się w nocy dziwnie przerażony. Wtedy zjadał kawałek kiełbasy albo lody i zasypiał. Rano nie pamiętał o czym śnił.

– I co było dalej?

– Pewnego razu przyśnił się sam sobie i spytał siebie czy już się obudził, ale rano nie pamiętał co odpowiedział sobie we śnie.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.