Bajka o medytacji

Bajki kota Ludwika

Bajka o medytacji

Bajki kota Ludwika

***

– A tę bajkę znasz? – Spytał kot Ludwik i zaczął: – Konik polny, jaszczurka, kameleon i krokodyl przechwalali się nad rzeką, kto z nich jest większym mistrzem medytacji i takich tam w ogóle – duchowości.

– Nie, takiej bajki nie znam. – Zaciekawił się Janusz.

Konik Polny, Owad, Natura, Zwierzę, Fauna, Ogród, Łąka

– No i postanowili zrobić konkurs – kto dłużej wytrwa w bezruchu, w pozycji medytacyjnej, gdyż sporom, złośliwościom i niesnaskom nie było końca. Kto wytrwa najdłużej, ten będzie mógł nosić zaszczytne miano Super Absolutnego Mega Mistrza Medytacji (w skrócie SAMMM) i otrzyma najlepsze miejsce reklamowe na nadrzecznym portalu. Każde bowiem z nich utrzymywało się z lekcji medytacji i takich tam w ogóle – duchowości – wśród licznych owadów, płazów i gadów.

Rozpoczęli zawody. Jednak po jakimś czasie konik polny drgnął, więc wiedziona instynktem jaszczurka wyrzuciła język i już było po koniku. Ale również jaszczurka po pewnym czasie postanowiła przesunąć łebek ku słońcu, gdyż zmarzła w cieniu i to wystarczyło, by kameleon po wpływem impulsu, wyrzucił swój język i już było po jaszczurce. Mlasnął i zanim zdążył zmienić kolor – krokodyl dostrzegł ruch kameleona i dzięki mocnemu odbiciu ogona jednym susem wyskoczył na brzeg i zacisnął szczęki na jego głowie. Na ten moment tylko czekał myśliwy. Złożył się i jednym, pewnym strzałem zabił krokodyla a potem oskórował i kazał sobie zrobić buty z krokodylej skóry na znak swego tryumfu nad gadem. I choć nie brał udziału w konkursie – nadrzeczna społeczność jednomyślnie przyznała myśliwemu szlachetny tytuł SAMMMa.

Krokodyl, Zwierzę, Gad, Ścieśniać, Zęby Krokodyla

– Koniec? – Zdziwił się Janusz. – No i jaki tym razem morał z tej bajki? Że ta cała medytacja niezdrowa jest i psu na buty się zdała, czyli myśliwemu? – Zastanowił się Janusz.

– No cóż, morałów i point mogłoby być wiele. – Zastanowił się kot. – A może taki: Kto się konikiem polnym urodził ten prawdopodobnie w pysku jaszczurki zginie. Albo: natury krokodyla nie zmienisz. Albo: natury człowieka nie zmienisz, to on zabija ostatni. No wybierz sobie jakąś pointę, Janusz. Jaka ci pasuje. – Rzekł kot i zasnął.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.