czapka

Czapka – koan

– Narcystyczny narcyz z niego, czyli samolubny, egocentryczny, nieużyty, skoncentrowany na sobie oraz… – krasnal przesunął kilkakrotnie czapkę na swoim czole i po chwili dodał – oraz samolubny ważniak. Samolubny już było. To zmienię na nieuczynny albo na…samolubny. No tak…samolubny już było. To zmienię na…na…

– A skąd wiesz? – Spytał mistrz Qi-nol.

– Skąd wiem, że co? – Zdziwił się krasnal i na moment odsunął smartfon, na którym od dobrej godzinny przeglądał posty znajomych.

­– Że ten facet jest samolubny i narcystyczny – mistrz uważnie przyjrzał się rozmówcy.

– Skąd wiem, skąd wiem. Po pierwsze ukończyłem uniwersytecką psychologię, zatem wiem, to przecież oczywiste. Ponadto, po drugie, przede wszystkim, rzecz jasna – jaki normalny gość nosiłby taką czapkę, no sam zobacz. No jaki?

______________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.