Do prawdy trzeba dojrzeć...

Janusz i kot

Do prawdy trzeba dojrzeć…

Janusz i kot

***

Janusz był tego wieczoru wyjątkowo małomówny w końcu odezwał się ni stąd ni zowąd:

– No to powiedz mi kocie coś, czego nie wiem.

– Byle co? – Zdziwił się kot.

– A choćby i byle co, jeśli taki z ciebie wszechwiedzący anioł. – ­Janusz zrobił minę osoby zdesperowanej i gotowej na konfrontację.

Linie, Bazgroły, Twarz, Niechlujny, Chaos, Pojęcie

– Ani czegoś konkretnego ani byle czego nie jesteś w stanie przyjąć, Janusz, mam nadzieję, że na razie. Mało kto lubi prawdę a jeszcze mniej osób akceptuje odkrywanie tajemnic. – Odpowiedział kot Ludwik, po czym oblizał sobie łapę.

– Wszystko mogę przyjąć, nawet najgorszą prawdę. – Odpowiedział Janusz i wstał jakby zamierzał stawić czoła komuś chętnemu do bijatyki.

– Twój młodszy syn, nie jest twoim biologicznym dzieckiem. – Rzekł kot nie przerywając kociej toalety. – Żona zdradziła cię z takim jednym dostawcą karmy dla drobiu.

Kot w ostatniej chwili zdążył czmychnąć na strych, gdyż w jego stronę poleciała spora szczapka drewna.

Odgłos Kroków, Ciernie, Majdan, Chmury, Trudności

– Nigdy mnie zdradziła. Nigdy! – Janusz krzyknął w ślad za kotem.

– Zdradziła, zdradziła i w zasadzie to żadna tajemnica – kot wychylił łeb zza futryny. – Dlatego zlikwidowałeś hodowlę kur, Janusz, bo podejrzewałeś ich romans od dawna i dlatego trzymałeś chłopaka, swego syna na dystans przez całe jego dzieciństwo i dlatego dzisiaj on trzyma na dystans ciebie, Janusz. I co? Zatkało kakao? A nie mówiłem, że do prawdy trzeba dojrzeć?  


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.