Dzwonek i cymbał

Janusz i kot

Dzwonek i cymbał

Janusz i kot

***

– Optymizm, optymizmem, ale to fakt, mnóstwo jest zła na świecie, mnóstwo – rzekł Janusz. – Człowiek albo może odwracać głowę i jakoś się od tego izolować, nie widzieć, nie słyszeć albo musi zwariować. Różne stany wyjątkowe i bicie piany w telewizorze wcale w tym nie pomagają. Jest jeszcze gorzej.

Odnowy Biologicznej, Linia, Balansować, Fale, Kręgi

Kot Ludwik przez chwilę wiercił się na posłaniu i zrozumiawszy, że Janusz oczekuje jakiejś reakcji z jego strony w końcu się odezwał:

– Twoje nastawienie tworzy pole. Wiesz – wibracja, energia, częstotliwość – jak nauczał Nikola Tesla. Fala nakłada się na falę i jeśli wibrujesz pozytywną energią i jeśli jest silna, wówczas twoja energia może zmienić pole, w którym są różne istoty – tak zwane, przez was, rośliny, tak zwane zwierzęta i tak zwani ludzie. Powstaje pole rozkwitu, przestrzeń harmonii, pozytywny krąg, który przeciąga coraz więcej pozytywnych wibracji.

Dzwony, Łoskotać, Dzwonnica, Dzwonki, Wieża

– Wibracje? – Zdziwił się Janusz.

– No wibracje, jak dźwięk, jak dzwonki, których dźwięk rozchodzi się echem. – Wyjaśnił kot.

– Jak dzwonki? – Dopytał Janusz.

– No…ty, Janusz, jesteś takim dzwonkiem i albo dźwięczysz fałszywie albo harmonijnie.

– Ja? Dzwonkiem? A ty jesteś cymbałem, kocie. – Stwierdził Janusz. Nakrył się kołdrą i zgasił światło.     


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.