Gdy coś cię tknie

Sentencje kota Ludwika wypowiedziane do niejakiego Janusza, mieszkańca wsi Rumianówka Anno Domini 2021

Gdy coś cię tknie

***

Sentencje kota Ludwika wypowiedziane do niejakiego Janusza, mieszkańca wsi Rumianówka Anno Domini 2021

Kobieta, Piękno, Dziewczynka, Złoto, Twarz, Osoba

***

– Jeżeli coś ci nie pasuje, w drugim człowieku, nawet maleńka rzecz, nie spychaj tego wrażenia do ciemnej studni swojego umysłu, ale zbadaj to odczucie. To może ci zaoszczędzić wiele kłopotów, zwłaszcza jeśli z tym człowiekiem zamierzasz spędzić więcej czasu niż tylko zakup paliwa na stacji benzynowej, przy drodze, którą nigdy więcej nie pojedziesz. – Rzekł kot Ludwik. – No i przyjrzyj się temu maleńkiemu szczegółowi, temu uśmieszkowi na twarzy, tej lekko ironicznej minie, tej ledwie zauważalnej skłonności do kontroli albo ironii lub małostkowości lub zniecierpliwieniu albo skrywanej płaczliwości. No już sam wiesz. Coś cię tknęło. No to jak tknęło, Janusz, to zdecyduj, czy ufasz sobie, czy człowiekowi, który nerwowo poprawia maskę na twarzy. Nie, nie tę śmieszną maseczkę covidową ale maskę.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.