Gdzie są dzieci?

Sentencje kota Ludwika wypowiedziane do niejakiego Janusza, mieszkańca wsi Rumianówka Anno Domini 2021

Gdzie są dzieci?

Sentencje kota Ludwika wypowiedziane do niejakiego Janusza, mieszkańca wsi Rumianówka Anno Domini 2021

– Gdzie są dzieci? To proste pytanie – powiedział kot Ludwik. – I ciągle słyszę z ust różnych mądrali, symetrystów i faszystów: ale, ale, ale, ale…To proste pytanie: Gdzie są wychłodzone, głodne, wystraszone dzieci? Ale, ale, ale, ale… Gdzie są dzieci z granicy? I wciąż te tłumaczenia: ale, ale, ale, ale…Żadnego „ale”. Tu nie ma miejsca na żadne „ale”. Tu sprawa jest prosta i nie o ciebie chodzi, i tak zwane człowieczeństwo, i twoje moralne skrupuły, i te wszystkie „ale”. Chodzi o bezradne dzieci wyrzucone do lasu. Tej hańby nic nie zmyje. Nic.

Dzieci, Płacz, Jedzenie, Słaby, Przestraszony, Strach

Czasem, kot, gadający kot, pomyślał Janusz, potrafi wypowiedzieć, to czego nie wypowie żaden człowiek. A może potrzebuję gadającego kota jako alibi, jako zasłonę przed własnym tchórzostwem?


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.