gra

Gra – koan

– No dobrze, telewizji nie oglądasz, gazet codziennych nie czytasz, za oglądanie wiadomości na moim ukochanym smartfoniku mnie krytykujesz – powiedział krasnal. – To co, może mam się zamknąć w jakiejś wieży, dziwaku, i kompletnie odciąć od świata?

– Dobrze by ci to zrobiło – stwierdził mistrz Qi-nol – przynajmniej na jakiś czas. Dodaj do tego te twoje gry a ujrzysz narkomana. Przyznaj się, w co tam ciągle grasz na komputerze?

­– For nine, rzecz jasna, to podstawa. Pułapki; ostrza; bronie; bazy; przeciwnicy; zamykająca się strefa, która może cię zabić, gościu. Inni gracze na ciebie czyhają, mogą cię dopaść. Ty szukasz ich, oni szukają ciebie, gościu. Ale ty możesz ich dopaść pierwszy i zabić. Rewelka! Rzecz jasna jest też Wiedźmołak ale ostatnio wolę For nine. Dobra grafika no i można grać z kumplami. Rewelka, gościu!

– Wiesz jak długo grałeś ostatnio? – Qi-nol uniósł okulary do czytania żeby lepiej przyjrzeć się twarzy krasnala.

– Godzinkę? – Zaproponował krasnal uważnie przyglądając się mistrzowi. – Dwie?

– Sześć – odpowiedział mistrz – i przestałeś tylko dlatego, że zrobiłeś się głodny i rzecz jasna wcześniej przegrałeś tę swoją batalię. – Stwierdził  Qi- nol i podał skrzatowi małe pudełeczko.

– Co to jest?

– Nasiona lnu, ostropest plamisty i arcydzięgiel. Mieszanka. – Mistrz odpowiedział uprzejmym tonem.

– Na co mi to? – Krasnal zrobił nietęgą minę.

– Na zatwardzenie – stwierdził mistrz.

– Nie mam zatwardzenia – krasnal w dalszym ciągu sprawiał wrażenie oszołomionego.

– Masz. Masz zatwardzenie umysłu, to jedyne wytłumaczenie upodobania do gry w zabijanie, trwającej za każdym razem po sześć, a nawet dziesięć godzin. Moja mikstura pomaga na zatwardzenie w jelitach może pomoże na zatwardzenie w głowie. Spróbuj. Łyżka przed snem na szklankę wody.   

________________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.