Inspekcja

Janusz i kot Ludwik

Inspekcja

Janusz i kot Ludwik

***

– Czego chciała? – Spytał kot Ludwik.

– Synowa? – Janusz spojrzał się wymownie na kota. – Na przeszpiegi przyjechała. Stwierdzić naocznie, czy stary teść nie zwariował, że na święta odmawia przyjazdu. Niby z troską, ale kąty przepatrzyła.

Ciemny, Twarz, Dziewczynka, Osoba, Kobieta, Smutny

­– I co jej powiedziałeś? – Zaciekawił się kot. – Akurat spałem na poddaszu i początek przegapiłem.

– Powiedziałem, że spędzam święta z przyjaciółmi i że ich nie zna…i to ją dopiero zaniepokoiło. Naciskać zaczęła, że rodzina to przecież nie to samo co przyjaciele, że rodzina to rodzina i wnuki i w ogóle.

– I co jej powiedziałeś?

– Że moi przyjaciele są dla mnie ważni, gadający kot Ludwik i sąsiadka szeptucha. – Janusz się zaśmiał. – Trzeba było widzieć jej minę. Po kwadransie zadzwonił mój syn, jej mężuś, że niby zaniepokojony. A ja mu na to, że nagle, po 9 miesiącach milczenia się zaniepokoił, zainteresował. Od Wielkanocy się nie odzywał. Powiedziałem, że dziękuję, ale święta spędzam z tymi, którzy się mną interesują na co dzień. No i obraza. Pewnie teraz drugi syn zadzwoni, ten z Biłgoraja. O, dzwoni.

Włączyć, Wyłączyć, Strzałka, Sukces, Tendencja, Rozwój

– I co mu powiesz? – Spytał kot.

– To samo. – Janusz odpowiedział.

– To mi Janusz zaimponowałeś, nie ma co, szacun. – Rzekł kot.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.