kocyk

Kocyk – koan

Krasnal strzepał pikowaną kołderkę, którą niegdyś uszyła mu Ananbel, znajoma czarownica i rzekł: – Wszyscy potrzebują rodziny. Nawet taki głupi krasnal jak ja.

– Masz przecież swoją krasnalą rodzinę. – Mistrz podał mu kocyk zrobiony z grubej, miękkiej bawełny.

– No tak, mam brata ale parszywy z niego sknera. – Stwierdził krasnal strzepując poduszeczkę, którą otrzymał od mistrza Qi-nol uszytą z frotowej skarpetki.

– Masz przecież ciotkę – dodał Qi-nol.

– Ale wstrętna z niej obłudnica.

– Masz także bratanka – wyliczał mag.

– Ignorant.

– Bratanicę?

– Złośnica.

– Kuzyna? – Nie ustępował Qi-nol.

– Nudziarz.

– Szwagierkę? – Zastanowił się mistrz. – Mówiłeś kiedyś, że ją lubisz.

– Szwagierka, po pierwsze, to nie jest rodzina a po drugie jest smutna i bardzo rzadko jest nieco mniej smutna a tylko wtedy daje się lubić.

– O co tak naprawdę chodzi z tą rodziną? – Spytał Qi-nol po czym starannie okrył skrzata. Zgasił światło i włączył, tak lubianą przez niego, delikatną iluminację, która przypominała gwieździste niebo.

Jakiś czas temu wyszukał ją w Internecie w sklepie dla niemowląt. Ruchom rozgwieżdżonego firmamentu na suficie towarzyszyła muzyka z pozytywki. Schubert albo Strauss.

– Śpisz? – Mag spytał szeptem lecz w odpowiedzi usłyszał miarowe, cichutkie posapywanie a potem mlaśnięcie. Krasnal zasnął.  

_______________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.