Kuferek ze skarbami

Janusz i kot

Kuferek ze skarbami

Janusz i kot

***

– Pani Onufrowicz powiedziała dziś coś takiego, że intymność, takiego słowa użyła – stwierdził Janusz nieco zmieszany – i dotknęła mojego policzka, że to nie jest jakieś tam przytulanie, całowanie i zdejmowanie gaci, tak powiedziała, ale, że to jest poufność. I co ty na to? – Spytał.

– Poufność, czyli tajemnica – stwierdził kot Ludwik. – I ma rację szeptucha. Komu powierzysz swoje najbardziej skryte tajemnice? Komu dasz klucze do kuferka z dziecięcymi skarbami, ten jest twoim intymnym powiernikiem. Fakt.

Skarb, Łańcuch, Zamek, Brązowy, Sekret, Ukończyć Szkołę

– Do kuferka z dziecięcymi skarbami? – Zdziwił się Janusz.

– Owszem. Niemal każdy trzyma tam swoje najskrytsze pragnienia oraz najdziwniejsze wspomnienia, które innym mogą się wydać banalne, śmieszne a nawet żenujące. Ja na przykład, w moim kuferku mam kocyk, który miętoliłem pazurkami, gdy byłem mały i wspomnienie puszystego ogona mojej matki i dłoń pierwszego człowieka, u którego zamieszkałem i wędzone sardynki, które wyniosłem ze spiżarni. Mnóstwo rzeczy tam mam.

Gotyk, Płeć Żeńska, Ciemny, Fantazja

– Kocie, ale przecież ty nie masz żadnego kuferka? – Zdziwił się Janusz.

– Mam, w głowie. Metafora taka, Janusz. Ty też masz w głowie, ale zdaje się nieco mniejszy kuferek, bo ty chyba w ogóle masz mniejszą głowę, chłopie, bo nic tylko się dziwisz. Twój duch to się chyba musi nieźle z tobą męczyć.

Ręce, Smartphone, Media Społecznościowe

– Duch? Jaki znowu duch? – Janusz przyjrzał się uważnie kotu.

– No sam widzisz, Janusz. Sam widzisz. Wszystkiego musisz się uczyć od podstaw. – Westchnął kot. – Czasem z tobą trudniej niż z miastowymi, co to lampią się całymi dniami w jakiś ekran.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.