Na granicy - śmierć

Janusz i kot

Na granicy – śmierć

Janusz i kot

***

– Cztery stopnie. Zimno jak cholera. Lato się skończyło i chyba nawet jesieni już nie będzie tylko od razu zima. – Rzekł Janusz i po chwili dodał. – Ludzie, tu, na granicy, marzną i giną na chłodzie. Doszli aż tu w poszukiwaniu wolności i umarli z wychłodzenia. Co robić? Co można zrobić? – Westchnął.

Drut Kolczasty, Drut, Boisko Do Koszykówki

– Nigdy, nigdy nie należy ufać tym, którzy ofiarują wolność za pieniądze. – Rzekł kot Ludwik, mędrzec wcielony. – Czy w pięknym garniturze, czy w orancie, czy z błyskiem w oku, czy ze świątobliwą miną, nikt, kto handluje wolnością nie jest godny zaufania a i jego los wiedzie go na zatracenie.

Adam, Ewa, Jabłko, Złoto, Namalowany, Zakazane Jabłka

– Sam mówisz jak ksiądz. – Zaśmiał się Janusz.

– Ale jestem kotem, który nie ma żadnego interesu w tym, że mówi to albo coś innego. Warto pamiętać, że różni moralizatorzy i eksperci, różni ministrowie i urzędnicy, specjaliści i żurnaliści, przemytnicy i zausznicy – zawsze mają jakiś interes w tym co mówią i warto zadać sobie pytanie: jaki?  – Odpowiedział gadający, bury kot przybłęda.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.