NIEKOCHANI

Janusz i kot

Niekochani

Janusz i kot

***

Kreskówka, Obraz, Fantazja, Kreatywność, Czarny I Biały

– Wertuję, Janusz, tę twoją książkę, wstyd przyznać jedną z nielicznych, które posiadasz – rzekł kot Ludwik –  i co ja czytam? Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma większego przykazania…Nie, żebym był jakimś intelektualistą albo co nie daj boże, inteligentem, to dziś określenia niepopularne a nawet, w zasadzie, wstydliwe, ale myślę sobie, że jeśli ktoś siebie nie kocha, nie docenia i cały czas przeżywa poczucie winy, poczucie wstydu albo czuje się gorszy, to nie może przecież kochać bliźniego? A jeśli, to przykazanie jest swego rodzaju lustrem, Janusz, to przecież odbijamy w lustrze jakim są inni – siebie samych. I wszystko jasne, Janusz, wszystko jasne. Zamknięte koło. Niekochani nie kochają siebie a przez to nie mogą kochać innych, którzy znów stają się niekochani. Takie dziedzictwo, Janusz. Takie dziedzictwo – powtórzył – no ale co zrobisz? 

Telefon, Uszy, Komunikacja, Surrealistyczne, Kreskówka

Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.