Obłudnicy

Janusz i kot

Obłudnicy

***

Janusz i kot

***

Facet, Zakapturzony, Drewno, Mgła, Gałęzie, Drzewa

– Muszę ci powiedzieć, Janusz, że tak czytam tę książkę, czytam i co rusz ciekawy kawałek znajduję. – Rzekł kot Ludwik. – Tak się nie patrz, tę jedną z nielicznych w twoim domu czytam, która stoi obok instrukcji obsługi odkurzacza i Atlasu geograficznego do klasy VIII. I co czytam? „Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, zajmują pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy”. 

To znana księga, jest. Ponoć, w prawie każdym domu stoi pomiędzy instrukcją i atlasem. Jak sądzisz, Janusz – czy ludziska u was nie umieją czytać ze zrozumieniem, czy może w ogóle nie umieją czytać, czy też sądzą, że koniec akapitu wcześniej czy później się przydarzy? A jest tam napisane tak: „Ci (obłudnicy) tym surowszy dostaną wyrok.”


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.