Obtłuczeni

Janusz i kot

Obtłuczeni

Janusz i kot

***

– Obtłuczony kubek, chyba go wywalę. – Powiedział Janusz i z dezaprobatą obejrzał spore, fajansowe naczynie.

– Nie wywalaj – odparł kot ludwik. – Zasadź w nim geranium. To wciąż ładny kubek, ręcznie malowany. Geranium dobrze pachnie.  Ja też jestem obtłuczony i to jak, życie dało mi się we znaki. I ty jesteś obtłuczony, Janusz, ale wciąż trzymasz się, chłopie. Ani ty ani ja nie chcielibyśmy, że by ktoś nas wyrzucił tylko dlatego, że jesteśmy obtłuczeni, Janusz.

Facet, Zambi, Przerażający, Kreskówka, Obraz, Wyobraźni

– Ale to tylko kubek? – Janusz jeszcze raz uważnie mu się przyjrzał.

– Kubek, nie kubek, zasadź w nim geranium. Jest ładny i ładnie w nim będą wyglądały zielone liście. O każdym tak można powiedzieć: to tylko jakiś obcy; to jakiś ciapaty – sam sobie winny; to jakiś stary dziad – oddajmy go do domu starców; to jakiś bury kot – wyrzućmy go na śmietnik; to jakieś niepotrzebne drzewo – trzeba je zrąbać. Wszyscy jesteśmy obtłuczeni, Janusz. Życie obtłukuje. Idealne ślicznotki to tylko na Instagramie, Janusz.

Karykatura, Obraz, Fantazja, Kreatywność

Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.