optymistycznie

Janusz i kot

Optymistycznie

Janusz i kot

***

– A może tak przy sobocie, coś optymistycznego, kocie? – Zaproponował Janusz.

– A to ciekawe, wszyscy ludzie, z którymi mieszkałem, wcześniej czy później mnie o to proszą, jakby od radosnej opowiastki ze szczęśliwym zakończeniem miały zniknąć wszystkie ich problemy. – Stwierdził kot Ludwik.

Kobieta, Zdesperowany, Smutny, Łzy, Płakać, Depresja

– A jednak, znikają. – Janusz podzielił się z kotem kanapką z żółtym serem. – Mów sobie codziennie, że jest kiepsko, wmawiaj, że nie dasz rady, udowadniaj, że świat jest zły a odechce ci żyć. Ale powiedz sobie inaczej a sprawy zaczną się układać, z początku te małe a potem te większe.

 – Inaczej, czyli jak? – Spytał kot.

Grzyb, Grzyby, Kania, Jesień, Las, Struktura, Brązowy

– Czyli, że dziś usmażę w cieście kanie i zaproszę sąsiadkę na obiad! Podam kartofelki i żurawinę. A potem może nawet włączę jakiś film, może komedię?

– Cudownie, brawo, nareszcie! Widzę, że przestaję pomału być ci potrzebny. – Zaśmiał się kot, wyszedł przed dom i wskoczył na płot, po czym w tej dziwnej pozie zasnął. Albo tylko udawał, że śpi bacznie lustrując okolicę.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.