Projekcje

Sentencje kota Ludwika wypowiedziane do niejakiego Janusza, mieszkańca wsi Rumianówka Anno Domini 2021

Projekcje

Sentencje kota Ludwika wypowiedziane do niejakiego Janusza, mieszkańca wsi Rumianówka Anno Domini 2021

***

Kino, Projektor, Dom, Wideo, Film, Aparat Fotograficzny

– Projekcje, Janusz. – Rzekł Kot Ludwik. – Ludzie przypisują swoje popierdółki różne, które roją im się w głowach, innym ludziom. Nie, na ogół nie są tego świadomi. Dawno, dawno temu stłumili te gryzące, dokuczliwe myśli i dlatego wyskakują one jak psy z budy trzymane na łańcuchu. Ale, zdarza się, że łańcuch pęka, Janusz i wtedy jest kłopot, bo trzeba z tym psem urwanym z łańcucha, z tą myślą niesforną – stanąć oko w oko. I ból jest, Janusz, ból koło dupy jak cholera, bo się tej myśli na powrót nie udaje wsadzić do budy. I trzeba coś zmienić. W sobie, Janusz, zmienić – nie jak zwykle oczekując, że inni się zmienią, gdyż projekcja zgasła. – Dodał kot i zasnął.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.