rytm

Rytm – koan

– Rytm serca jest inny od rytmu fal mózgowych ale mogą się zharmonizować – stwierdził mistrz Qi-nol.

– Shar moni co, zo wać? – Zdziwił się krasnal.

– Dostroić – odpowiedział mistrz. – Przecież skończyłeś psychologię.

– Mój drogi przyjacielu, owszem. Rozpocząłem nawet doktorat na tutejszej uczelni, dodam: zacnej uczelni. Jak wiesz oficjalna nauka, a zatem rzetelna nauka, nie zajmuje się tego typu wątpliwymi doniesieniem. – Stwierdził skrzat i strzepał niewidoczne pyłki ze swojego surduta.

– Czytałem o tym oraz o polu elektromagnetycznym, które wytwarza serce, w poważnym czasopiśmie naukowym. Po angielsku! – Podkreślił mistrz Qi-nol. – Pole serca jest tak silne, że można zmierzyć jego emanację oraz interferencję z innymi polami z odległości kilku metrów.

– Ema co ferencję? – Skrzat usiłował powtórzyć trudne słowa.

­– Promieniowanie oraz interakcję – wyjaśnił mistrz po czym spytał: – A z czego ten doktorat?

Wpływ wielkości ekranu komputera na odbiór treści reklamowanych w Internecie – Skrzat odpowiedział z dumą i uzupełnił: – Próba badawcza: trzydziestu sześciu krasnali, ośmiu trolli i jeden ogr. Wszystko wtórni analfabeci dla większej wiarygodności badania.  

_________________

inne koany   


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.