Sen o kocie

Kot Ludwik - kot Remigiusz

Sen o kocie

***

Kot Ludwik – kot Remigiusz

***

Leokadia była zmęczona świętami. Kompletnie wymaglowana. Kłótliwa matka z nieustającą depresją pomiędzy epizodami złości i wstrętu do całego świata. Ciotki i wujkowie nieznośni ze swoimi teoriami na temat cen benzyny, Pegasusa, Putina, Omikronu i amerykańskich czołgów. W kółko odgrzewane, tłuste, kaloryczne żarcie. Piętnaście posiłków w ciągu dnia. Mycie talerzy dla kolejnej zmiany koleżanek, wujków, kuzynów i cioć, którym znowu trzeba odgrzać pierogi. I te wiekuiste pytania: „czy nie myśli, żeby przynajmniej sprawić sobie bąbelka, jak już nie ma stałego chłopa? Latka lecą.”

Świąteczne Jedzenie, Szynka, Ziemniak, Jedzenie

Padła nawet nie zdejmując ubrania, szczęśliwa, że wreszcie jest w swoich czterech kątach. W nocy przyśnił się jej kot Remigiusz. Spytał, czy u niej wszystko w porządku, choć widać było, że zauważył jej poświąteczne zmęczenie, wygasający wkurw i smutek. Stwierdził, że u niego jest wszystko super i teraz mieszka we wsi Rumianówka, nazywa się Ludwik i terapeutyzuje z powodzeniem pewnego sympatycznego, aczkolwiek zapyziałego, dziadersa.

Ludwik? Zdziwiła się. Terapeutyzuje?

Ależ oczywiście, potwierdził kot. Tak jak ciebie terapeutyzowałem latem, ale widzę, że nastąpił regres a może nawet nawrót. Nawrót? Nawrót czego? Zdziwiła się. No tak, nawrót. Przecież cała heca z gadającym kotem to był spory epizod psychotyczny, do którego w zasadzie nie przyznała się przed nikim. Poszła do lekarza, ale opowiedziała tylko o rzekomych snach z udziałem gadające kota. I tak dostała jakieś psychotropy.

Spokój, Kot, Zwierząt, Ładny, Charakter, Kotek, Koci

Nawrót, nawrót, przytaknął kot we śnie. Jak to czego nawrót? Zgłupienia. Napisałem ci przecież na odchodnym żebyś ufała tylko ludziom, którzy szczerze i często się uśmiechają i ponadto są dobrzy dla zwierząt…a ty co? Odpowiedział kot we śnie.

Rano obudziła się jak na kacu gigancie, choć w zasadzie nie piła alkoholu i jak jakaś głupia, rzeczywiście jakby zgłupiała do reszty – zaczęła szukać na mapie wsi Rumianówka.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.