Tkanina wszechświata

Janusz i kot

Tkanina wszechświata

Janusz i kot

***

– Kiedy się martwisz, Janusz, robi ci się pomiędzy brwiami taka długa bruzda. – Rzekł kot Ludwik. – I ta bruzda – kontynuował kot – sięga głębiej, poprzez czaszkę do samego mózgu i jeszcze dalej, do kręgosłupa. Przecina kręgi i trafia do samej duszy, więc się nie martw. Bo twoja dusza, Janusz, łączy się z wieloma innymi duszami. Tka wraz z nimi tkaninę wszechświata i gdy naprężasz swoją nić, inne mogą się splątać a nawet zerwać, Janusz. Takie są fakty, Janusz. Nie bądź egoistą – rzekł kot.  

Rzemieślnik, Warsztat Tkacki, Rzemiosło, Ręce, Osoba

A Janusz potem nie był pewien czy śnił, czy słyszał, ale wstydził się spytać kota jak było naprawdę, dlatego na wszelki wypadek przestał się martwić i co jakiś czas sprawdzał przed lustrem czy mu ta cholerna bruzda nie wyszła na czoło.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.